Przegub na 301 już w trasie.

Od 2 października na linii nr 301 kursują autobusy przegubowe. 18-metrowe pojazdy obsługują w dni robocze trasę z Nowego Kleparza przez Wieliczkę do dworca w Niepołomicach.

„Zmiana ma na celu poprawę komfortu korzystających z linii nr 301, w szczególności pasażerów z Niepołomic, a także Wieliczki. Umożliwiło ją m.in. skorygowanie krawężników przy rynku w Niepołomicach, a także wprowadzenie nowej organizacji ruchu na samym dworcu w tym mieście” – podkreślają urzędnicy krakowskiego magistratu

Agloekspresy, czyli linie kursujące z wysoką częstotliwością, funkcjonują już w wielu gminach ościennych. Największą popularnością wśród pasażerów cieszą się takie linie jak: nr 301 do gminy Niepołomice, nr 304 do gminy Wieliczka.

„Dzięki wprowadzanym zmianom i udogodnieniom zostaje zwiększona dostępność, a także poprawie ulega jakość podróżowania liniami aglomeracyjnymi. Atrakcyjna komunikacja aglomeracyjna to alternatywa dla podróżowania samochodem osobowym, a to przekłada się na zmniejszenie liczby aut na ulicach Krakowa” – twierdzą krakowscy urzędnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *