ZMIANY na liniach MPK 214, 254, 264

Szanowni Pasażerowie, Uprzejmie informujemy, że na wniosek Gminy Wieliczka, od dnia 08.05.2021 r. (sobota) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnych:

linia 214 – będzie kursować po nowej stałej (wydłużonej) trasie: Borek Fałęcki – … – Grabówki Pętla bez zmian, następnie: droga w miejscowości Podstolice – Podstolice Centrum. Uwaga! Wybrane kursy będą realizowane na dotychczasowej trasie Borek Fałęcki – Grabówki Pętla. Przystanek końcowo-początkowy „Podstolice Centrum” będzie zlokalizowany na placu w centrum miejscowości. Na wydłużonym odcinku trasy zostanie ponadto uruchomiona nowa para przystanków „Podstolice Zamłynie n/ż” zlokalizowana w rejonie mostu na rzece Wilga. Przystanek „Grabówki Pętla” w kierunku Podstolic Centrum będzie zlokalizowany na pętli, natomiast w kierunku Borku Fałęckiego na drodze w kierunku Krakowa, po skręcie lewo od strony Podstolic. Kursy rozpoczynające trasę na przystanku Grabówki Pętla będą po ruszeniu z pętli dodatkowo obsługiwać nowy przystanek przelotowy. Linia będzie kursować z częstotliwością co 40 minut w dni powszednie i co 80 minut w dni wolne;

linia 254 – będzie kursować z częstotliwością co 40 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 80 minut poza szczytem oraz w dni wolne. W dni świąteczne zostanie zmniejszona liczba kursów realizowanych na wydłużonej trasie Borek Fałęcki – Grabówki Pętla.

linia 264 zostanie wprowadzona zmiana rozkładu jazdyw dni powszednie, zakładająca wydłużenie wszystkich kursów do pętli Grabie Kościół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *