ZMIANA ROZKŁADU JAZDY OD 3 WRZEŚNIA 2023 R. pociągów Kolei Małopolskich i będzie ona obowiązywać do 11 listopada 2023r.

🕍Wraz ze zmianą rozkładu jazdy uruchomiony zostanie nowy przystanek kolejowy Kraków Grzegórzki (możliwość przesiadki na inne linie kolejowe🚂, tramwajowe🚋 oraz autobusowe🚌 – na podstawie BILETU METROPOLITALNEGO)

ℹ️Na nowym przystanku zatrzymywać się będą pociągi linii SKA1 Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Lotnisko oraz SKA2 Kraków Główny – Podbory Skawińskie

‼😡Pomimo braku postojów pociągów SKA3 na przystanku Kraków Grzegórzki, niemal dla wszystkich kursów zapewniona została możliwość kilkuminutowej przesiadki na przystanku Kraków Zabłocie, umożliwiając podróż z kierunku Tarnowa Węgrzce Wielkie Sołectwo Kokotów do przystanku Kraków Grzegórzki oraz z przystanku Kraków Grzegórzki w kierunku Tarnowa bez konieczności zmiany peronu.

‼WRZEŚNIOWE UTRUDNIENIA NA TRASACH SKA1 WIELICZKA – LOTNISKO ORAZ SKA3 KRAKÓW – TARNÓW I KRAKÓW – OŚWIĘCIM

➡4-8, 18-29 września

Możliwe utrudnienia na odcinku Kraków Główny – Podłęże w godzinach 18:00 – 6:00, zmianie ulegnie rozkład jazdy wybranych pociągów na trasach SKA1 z Wieliczki do Lotniska i SKA3 z Krakowa do Tarnowa. W tych dniach należy zwrócić szczególną uwagę na możliwość zmiany torów i peronów, z których będą odjeżdżać pociągi.

➡9-10 września

Utrudnienia przy wyjeździe ze stacji Kraków Główny w kierunku przystanku Kraków Łobzów – ograniczenie liczby dostępnych torów z czterech do jednego. Prace prowadzone będą w sobotę 9 września w godzinach od 14 do 18 oraz w niedzielę 10 września w godzinach od 8 do 20. Ze względu na ograniczoną przepustowość linii kolejowych, w podanych przedziałach czasowych za co drugi pociąg SKA1 na odcinku Kraków Główny – Kraków Lotnisko uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa 🚌(bez obsługi przystanków pośrednich), nastąpią także zmiany rozkładu jazdy pociągów SKA3 Kraków Główny – Oświęcim.

➡18-22 września

Utrudnienia na odcinku Kraków Bieżanów – Podłęże, zmianie ulegnie rozkład jazdy większości pociągów na trasie SKA3 z Krakowa do Tarnowa, a część z nich odjedzie z poszczególnych stacji wcześniej niż w pozostałych terminach.

Wszelkie informacje o zmianach zostały uwzględnione we właściwych tabelach z rozkładem jazdy SKA1 i SKA3, a także w pozostałych kanałach informacji o rozkładzie jazdy. Prosimy w tych dniach o każdorazowe sprawdzenie rozkładu jazdy przed podróżą.

🌐ROZKŁADY ONLINE:

🟪SKA1 Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny – Kraków Lotnisko/Airport

🟪SKA3 Kraków Główny – Kokotów – Węgrzce Wielkie – Tarnów

szczegóły: https://kolejemalopolskie.com.pl/…/9647_zmiana-rozkladu…

foto: Marcin Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *