Rusza nowa linia MPK Wieliczka – Bogucice – Kraków. Kursy już w tym tygodniu

Mieszkańcy wielickiego osiedla Bogucice, położonego na granicy Wieliczki i Krakowa doczekają się wreszcie komunikacji aglomeracyjnej. Linia 284 kursująca na trasie Wieliczka – Bogucice – Kraków zostanie uruchomiona w najbliższy weekend. Codziennie będzie po 16 przejazdów.

– Autobus 284 ruszy od soboty 20 listopada – poinformował w poniedziałek Krzysztof Kałuża, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Wieliczce.

Nowa linia MPK pojedzie trasą: Wieliczka Centrum (parking przy stacji PKP Wieliczka – Rynek – Kopalnia) – Dembowskiego – Powstania Warszawskiego – Goliana – Czarnochowska – Wygoda – Potrzask/Kraków – Pruszyńskiego – Popiełuszki – Bieżanowska – Mała Góra – Ćwiklińskiej – P&R Nowy Bieżanów.

Na początek zaplanowano codziennie po 16 kursów (z możliwością zwiększenia częstotliwości przejazdów w 2022 roku, jeśli autobus będzie cieszył się zainteresowaniem pasażerów).

O problemie pisaliśmy wielokrotnie. Społeczność osiedla Bogucice położonego na granicy Wieliczki i Krakowa na brak komunikacji aglomeracyjnej skarżyła się gremialnie. W minionych latach, od 2007 roku, starano się bezskutecznie o wydłużenie tu trasy autobusu nr 133, który kończy teraz kurs na przystanku Bieżanów – Potrzask. W końcu w maju tego roku – po kolejnych apelach mieszkańców o „MPK dla Bogucic” – Wieliczka zaproponowała uruchomienie przez ten rejon nowego połączenia, a krakowski ZTP odniósł się przychylnie do tego projektu.

Z szacunków wynika, że gmina Wieliczka dopłaci do przejazdów autobusu 284 rocznie ok. 400 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *