Autobusy przegubowe pojadą do Niepołomic przez Wieliczkę.

Już od początku roku akademickiego na linii nr 301 będą kursować autobusy przegubowe – informuje Zarząd Transportu Publicznego. 18-metrowe pojazdy będą obsługiwać trasę z Nowego Kleparza do dworca w Niepołomicach w dni robocze.

Zmiana ma na celu poprawę komfortu korzystających z linii nr 301, w szczególności pasażerów z Niepołomic, a także Wieliczki. Umożliwiło ją m.in. skorygowanie krawężników przy rynku w Niepołomicach, a także wprowadzenie nowej organizacji ruchu na samym dworcu w tym mieście.

Agloekspresy, czyli linie kursujące z wysoką częstotliwością, funkcjonują już w wielu gminach ościennych. Największą popularnością wśród pasażerów cieszą się takie linie jak: nr 301 do gminy Niepołomice, nr 304 do gminy Wieliczka, nr 307 do gmin Zielonki i Michałowice czy nr 310 do gminy Wielka Wieś.

Dzięki wprowadzanym zmianom i udogodnieniom zostaje zwiększona dostępność, a także poprawie ulega jakość podróżowania liniami aglomeracyjnymi. Atrakcyjna komunikacja aglomeracyjna to alternatywa dla podróżowania samochodem osobowym, a to przekłada się na zmniejszenie liczby aut na ulicach Krakowa.

– W dni powszednie autobusy przegubowe obsłużą wszystkie kursy „301”. Przyglądamy się także kursom weekendowym. W soboty i niedziele również jest na tej linii dużo pasażerów, ale tu skłaniamy się bardziej do zwiększenia w przyszłości ilości kursów, jeśli wyrażą na to zgodę Miasto i Gmina Niepołomice, Miasto i Gmina Wieliczka EKO Wieliczka – powiedział dla ECHO Wieliczki Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

foto: ZTP Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *