#AKCJAPRZEGUB DLA WIELICZKI

Jak ustaliła Wielicka Informacja Komunikacyjna – WIK wpłynęła odpowiedz do urzędu Miasto i Gmina Wieliczka dotycząca autobusu przegubowego na linii 304.🚌🚌

😢Niestety nie mamy dobrych wieści. Zarząd Transportu Publicznego nie wyraża zgody na pojazd 18metrowy (przegubowy) na wielickiej 304. Powód znany od lat – pętla „Wieliczka Miasto” przy osiedlu Wincentego Pola. Według ZTP autobus ten nie ma możliwości ustawienie się równo przy peronie a prowadzący NIE widzi drzwi w drugim członie. Problem stanowi także dofinansowanie.

📷Na załączonym zdjęciu można wywnioskować, że wystarczy pozamieniać miejsca początkowe linii 204 z 304 tak aby przegub stał równo (identycznie jak nocna 904). Beż żadnych dużych nakładów finansowych.

Apelujemy do Miasto i Gmina WieliczkaEKO WieliczkaZarząd Transportu Publicznego w Krakowie o zamianę miejsc postojowych 204 i 304 a także o natychmiastową modernizacje istniejącej pętli, bądź wybudowanie nowej na miarę XXI w. (zgodnie z zaleceniami) oraz przyznanie dodatkowych środków finansowych do wspomnianego autobusu.

DO TEMATU WRÓCIMY ‼

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *