Wieliczka. Jest projekt podwyżki cen biletów – autobusów gminnych obłsugiwanych przez Wielicka Spółke Transportowa (WST).

BILET JEDNOPRZEJAZDOWY 5,00ZŁ

BILET OKRESOWY

Miesięczny Sieciowy 100,00ZŁ

Sieciowy z Wielicką Kartą Mieszkańca 60,00ZŁ

Osoby, które ukończyły 60 lat i posiadają

aktywną Wielicką Kartę Mieszkańca tzw. Bilet seniora 30ZŁ

Uzasadnienie UMIG:

Przedmiotową uchwałę uzasadnia się koniecznością uporządkowania zapisów dotyczących cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnień do przejazdów ulgowych oraz przepisów taryfowych w publicznym transporcie zbiorowym o charakterze użyteczności publicznej w gminnych przewozach pasażerskich, których organizatorem jest Gmina Wieliczka. Poprzednia uchwała była wielokrotnie zmieniana przez co stała się mało czytelna. W związku z tym podjęto decyzję o uchyleniu uchwały Nr LIV/666/2018 oraz podjęciu nowej uchwały. Wyłącza się możliwość korzystania z biletów 15 minutowych. Wprowadza się bilet sieciowyz Wielicką Kartą Mieszkańca, dzięki któremu mieszkańcy Gminy Wieliczka rozliczający się w Urzędzie Skarbowym we Wieliczce będą mogli skorzystać ze zniżek na gminne przewozy pasażerskie. Zwiększone zostają obowiązujące opłaty za usługi przewozowe w związku ze wzrostem kosztów operacyjnych. Podwyżka przyczyni się do utrzymania regularności kursów i pozwoli na ewentualne rozszerzenie siatki połącze w odpowiedzi na rosnące potrzeby mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *