Dalsze problemy w obsłudze Autobusowych Linii Dowozowych (B1,D1,R1) 👎

Dalsze problemy w obsłudze Autobusowych Linii Dowozowych (B1,D1,R1) 👎

15 lipca 2021 0 przez WIK -Wieliczka

Drodzy czytelnicy, od naszych ostatnich uwag co do obsługi ALD przez nowego przewoźnika (ADAM-TOURS) minęło trochę czasu. Przez ten właśnie okres “ciszy” liczyliśmy na poprawę funkcjonowania komunikacji w szczególności, że w naszych dyskusjach brał sam właściciel. Nic bardziej mylnego, na naszą skrzynkę trafiło już kilkaset skarg i próśb o petycje nad odwołaniem obecnego przewoźnika. Wiemy również, że skargi docierają do samego organizatora transportu tj . koleje małopolskie. Jak zauważyliśmy, rozpoczęły się kontrole jakości a na przewoźnika prawdopodobnie nakładane są kary finansowe.

Głównym problemem, obecnego przewoźnika są liczne awarie autobusów marki OPTARE. W zamian na linie wprowadzane są pojazdy wysoko-podłogowe (turystyczne) z manualnymi drzwiami, może to nie problem dla młodych ludzi ale pamiętajmy, że z tych połączeń korzystają seniorzy oraz rodzice z dziećmi, co dla takich pasażerów stanowi nie mały kamień milowy aby wsadzić do takiego pojazdu wózek dziecięcy i wdrapać się po wysokich schodach. Pasażerowie, narzekają na brak klimatyzacji w pojazdach ale również na kierowców, którzy prowadzą pojazdy niebezpiecznie, prowadzą rozmowy telefoniczne podczas jazdy, palą papierosy w kabinie. Nie umknęło nam, również załatwianie potrzeb fizjologicznych kierowców, na terenie przystanku początkowego (parking) Wieliczka Rynek Kopalnia – „..nie wszyscy chcą na to patrzeć! …” 🧐 Zastanawia nas jedno czy kierowcy, mają dostęp do toalety i bieżącej wody

Naszej uwadze, nie umknął w ostatnim czasie pojazd marki Mercedes w malowaniu Wisły Kraków, który został wysłany do obsługi linii R1 . Przez chwilę pomyśleliśmy, że koleje małopolskie zostały sponsorem Wisły Kraków ale takiej informacji nie potwierdziliśmy.

Obecny przewoźnik, ma również problem z utrzymaniem czystości na zewnątrz pojazdu. W Wieliczce powiedzenie głosi gdy się OPTARE umyje to zgnije – być może stąd ta niechęć❓ Dość ważnym problemem jest informacja pasażerska, której w zasadzie niema, gdyż obecnie w postaci laminowanej kartki papieru, rzucona na przednią szybę, informuje nas o kierunku i numerze linii .

Pojazdy są mocno wy obijane/zarysowane. Widać luźne instalacje elektryczne przy spodzie pojazdu (OPTARE) . Doświadczyliśmy również, awarii różnego typu takich jak gotujących się silników, dymiącego koła czy luźnej osłony silnika, która podczas jazdy tarła o asfalt wprowadzając przy tym nie lada efektowny dźwięk

Władze naszego miasta nie mają kontroli nad transportem publicznym (ALD,MPK,WST,KMŁ). O problemach dowiadują się dzięki naszemu portalowi . Zachęcamy do korzystania z autobusów gminnych (zielonych) gdzie komfort podróży jest na wysokim poziomie.